نی‌نواز معروف بوشهری درگذشت

عبدالحمید تنگستانی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی نواحی بوشهر دوشنبه سی‌ام فروردین ماه دارفانی را وداع گفت.

۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱

علیرضا قربانی در یک پروژه بین‌المللی

علیرضا قربانی خواننده ایرانی از پروژه بین‌المللی خود با نام «صداها و پل‌ها» که در همکاری با چندین خواننده مطرح دنیا و با موضوع جستجو در فرهنگ‌ها و زبان‌های باستانی است، رونمایی کرد.

۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱

بنیانگذار Adobe و PDF در ۸۱ سالگی درگذشت

«چارلز (چاک) گشکه» بنیانگذار شرکت بزرگ نرم افزاری «Adobe Inc» که به توسعه فناوری قالب «Portable Document Format» یا PDF(پی‌دی‌اف) کمک کرد در۸۱ سالگی درگذشت.

۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱

قیمت هر بند کاغذ تحریر در بازار بدون معامله‌ به ۷۰۰ هزار تومان رسید

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا گفت: در حال حاضر کاغذ تحریر معامله نمی‌شود، اما قیمت برای فروشندگان ۱۵ درصد افت داشته است. از این رو هر بند کاغذ تحریر ۸۰ گرمی در مرز ۷۰۰ هزار تومان قرار گرفت.

۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱

امنیت، دغدغه مشترک دو کشور ایران و پاکستان است

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تامین صلح و ثبات در منطقه با محوریت سازوکارهای منطقه‌ای، بر ضروت تامین امنیت مرزهای دو کشور همسایه، ایران و پاکستان تاکید کرد و گفت: امنیت، دغدغه مشترک دو کشور است و تقویت همکاری‌ها در این زمینه لازم و ضروی است .

۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱

انتقال آب خلیج فارس به کرمان امید بخش است / کرمان نیازمندی زیادی در زمینه آب دارد

هاشمیان با اشاره به خبر انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان گفت: استان کرمان در کویر مرکزی ایران واقع شده است و در همه حوزه‌ها دچار کمبود آب است. از این رو انتقال آب خلیج فارس به این استان می‌تواند امید را در دل مردم و صنعتگران زنده کند.

۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱