انتشار «استاندارد خدمات کتابخانه عمومی برای سالمندان»

«استاندارد خدمات کتابخانه‌های عمومی برای سالمندان» با همراهی و همفکری ۱۰ نهاد مرتبط با سالمندی، برای ارائه خدمات باکیفیت برای سالمندان در کتابخانه‌های عمومی تدوین و منتشر شد.

مشکلاتی که «گورنا» را نویسنده کرد

«عبدالرزاق گورنا» نویسنده تانزانیایی که به عنوان جدیدترین برنده نوبل ادبیات معرفی شده می‌گوید: «نویسندگی من حاصل شرایطی بود که در آن زندگی می‌کردم؛ شرایطی مثل فقر،‌ دوری از وطن،‌ مهارت نداشتن و تحصیلات نداشتن. بنابراین در نتیجه این مشکلات نوشتن را آغاز کردم.»

۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱

«دشمن، پشت دروازه‌های شهر» رونمایی شد

مدیر گروه مطالعات و جغرافیای نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: مقاومت مردم آبادان در برابر تجاوز دشمن بعثی را می‌توان یک پدیده تاریخی در آن مقطع زمانی به شمار آورد که بعدها در صورت‌بندی هویت و حیات اجتماعی و فرهنگی جامعه ایران اسلامی نقشی بی‌بدیل ایفا کرد.

۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰

مهاجرت در ادبیات بیشتر شده است

نسرین فقیه‌ملک‌مرزبان می‌گوید که بحث مهاجرت در ادبیات، نه فقط در ایران، بلکه در حوزه ادبیات روس، عرب و شاید حتی کشورهای مختلف اروپایی و امریکایی هم بیشتر شده است.

۱۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹

پیامی برای فقدان آذرتاش آذرنوش

مدیر خانه کتاب و ادبیات ایران در پیامی درگذشت آذرتاش آذرنوش، نویسنده، محقق و مترجم زبان و ادبیات عرب را به جامعه علمی و ادبی کشور تسلیت گفت.

۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷

شمارش معکوس برای نوبل ادبیات

فصل اهدای جوایز نوبل آغاز شده است و در کمتر از چند روز آینده برنده نوبل ادبیات ۲۰۲۱ در بزرگ‌ترین رویداد ادبی جهان مشخص خواهد شد.

۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

انتقاد از سیاسی شدن فرهنگ

علی‌اصغر حداد با انتقاد از سیاسی شدن فرهنگ، می‌گوید انتظار دارد فرهنگ را به اهالی فرهنگ بسپارند.

۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲