بیش از سه میلیارد دلار ارز برای واردات نهاده های دامی تامین شد

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال تاکنون سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار ارز برای واردات نهاده‌های دامی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

سیبی وجود ندارد تا در برابر واردات موز صادر شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در حال حاضر میزان سیب موجود در کشور قابلیت صادرات را ندارد و موجودی سردخانه نیز به پایان رسیده و باید منتظر آغاز فصل برداشت سیب در مناطق سردسیر باشیم.

۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶

انباشت 5 میلیون نهادهای دامی در بندرامام / سردرگمی دامداران در نتیجه سهل‌انگاری بانک مرکزی

نماینده مردم بندرماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندرامام خمینی (ره) در مجلس شورای اسلامی گفت: علت اصلی انباشت 5 میلیون نهاده‌های دامی در بندرامام و متضرر شدن دامداران در نتیجه توزیع نشدن نهاده‌های، سهل‌انگاری مسئولین بانک مرکزی است که بعد از یک ماه و نیم به صدور ابلاغیه به گمرک اقدام کرده است.

۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۳

کریدور ترانزیتی ریلی جلفا-روسیه-اروپا در آستانه راه‌اندازی با محوریت ایران

‌کریدور ریلی جلفا-روسیه-اروپا که پیش از این بستری جهت انتقال کالای وارداتی و صادراتی ایران و شوروی سابق بود، از ۳۰ سال پیش مسدود است، کارشناسان بازگشایی این خط را مستلزم دیپلماسی منطقه‌ای در قفقاز جنوبی می‌دانند که ظاهرا حرکت‌هایی در این‌باره از سوی ایران آغاز شده است.

۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰

انباشت 301هزار تن کالای اساسی غیرکانتینری در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان میزان موجودی 6 قلم کالای اساسی غیرکانتینری در بندر شهید رجایی را 301 هزار تن اعلام کرد و از اتخاذ تصمیم ویژه بابت کاهش ماندگاری کالای مورد نیاز مردم در بندر شهید رجایی خبر داد.

۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹

تمایل امارات برای توسعه روابط تجاری با ایران/ افزایش حجم تجارت دوجانبه به 20 میلیارد دلار تا سال 2022

رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات گفت: با توجه به تمایل امارات برای توسعه روابط تجاری با ایران پیش بینی می شود حجم تجارت دو کشور در سال 2022 به 20 میلیارد دلار افزایش یابد.

۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۷