چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷

هواشناسی پیش بینی کرد؛بارش های پراکنده در آسمان ۱۷ استان

امروز در ۱۷ استان بارش پراکنده رخ می دهد و این بارش ها فردا در دامنه های زاگرس و البرز مرکزی نیز دور از انتظار نبوده و در سایر مناطق ذکر شده تقویت می‌شود.

هواشناسی پیش بینی کرد؛بارش های پراکنده در آسمان ۱۷ استان

به گزارش خبرگزاری رکن چهارم، امروز در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، غرب اصفهان، قزوین، البرز، مازندران، گیلان و خراسان شمالی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

بارش‌ها فردا در دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی و در سایر مناطق ذکر شده تقویت می‌شود، روز جمعه در بخش‌های مرکزی فارس، شمال هرمزگان، جنوب کرمان، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و مناطقی از مرکز سواحل دریای خزر بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید و رعد و برق خواهیم داشت.

طی روز شنبه در شمال شرق، شرق سواحل دریای خزر، برخی مناطق مرکز، نیمه غربی استان‌های کرمان و یزد بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید و رعد و برق دور از انتظار نیست.

روز یکشنبه برای بخش‌هایی از استان‌های کرمان و یزد و شمال سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، امروز وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل دور از انتظار نیست همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه در این نواحی کاهش محسوس دما بین ۹ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد.

دریای خزر نیز از اواخر وقت فردا تا روز شنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

پایان پیام/