دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹

هدر دادن بیت‌المال برای رکوردهایی در حد قهرمانی کشور/ مسئولان دوومیدانی چه کسی را فریب می‌دهند؟

رکوردهای فعلی دوومیدانی کاران در حد قهرمانی کشور بوده و هزینه بیش از حد فعلی هدر دادن بیت المال محسوب می‌شود.

هدر دادن بیت‌المال برای رکوردهایی در حد قهرمانی کشور/ مسئولان دوومیدانی چه کسی را فریب می‌دهند؟

به گزارش گروه ورزشی رکن چهارم، تیم منتخب دوومیدانی کشورمان که با حضور 16 ورزشکار در مسابقات بین المللی ترکیه شرکت کرد، در حالی به کار خود با 7 طلا، 5 نقره و 2 برنز پایان داد که رکوردهای ثبت شده در حد قهرمانی کشور و حتی در برخی مواد هم پایین تر از آن بود.

فدراسیون دوومیدانی در ماه‌های گذشته به قول مسئولانش بهترین شرایط را برای ورزشکاران به وجود آورده و حتی مربی خارجی هم استخدام کرده تا آنها بتوانند برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنند ، اما نتیجه این اقدامات چه بوده است؟ گفته شد جام امام رضا (ع) نخستین رقابت دوومیدانی کاران بوده و آنها با توجه به اینکه از فضای بدنسازی خارج شده بودند، شرایط شان مناسب مسابقه نبود، اما رقابت‌های ترکیه هم همان رکوردهای ضعیف و حتی پایین تر هم ثبت شد.

حسین رسولی که فدراسیون سرمایه گذاری زیادی را روی او کرده و مربی اختصاصی خارجی برایش آورده، رکورهایش هر روز ضعیف تر از قبل است. این پرتابگر دیسک در جام امام رضا رکورد 58.76 متر را ثبت کرد اما در ترکیه نزول داشت و دیسک را 57.63 متر پرتاب کرد. همین اتفاق برای مهدی پیرجهان هم افتاد. او در 400 متر مانع در مشهد رکورد 50.11 ثانیه را  به ثبت رساند و در ترکیه رکودش 50.25 بود. البته در بخش بانوان هم رکوردها افت دارد . ریحانه مبینی که در جام امام رضا در پرش طول رکورد 6.26 را ثبت کرده بود در ترکیه 8 سانتی متر از رکورد خودش پایین پرید.

سوال اینجاست اگر قرار است رکوردها هر روز پایین تر از قبل بیاید و دوومیدانی کاران پسرفت داشته باشند، پس صرف این همه هزینه و حضور در رقابت‌های بین المللی چه دلیلی می‌تواند داشته باشد، غیر از هدر رفتن و هدر دادن بیت‌المال.

جدا از رکوردهای پایین ورزشکاران کشورمان رقابت‌های ترکیه هم در سطح بسیار پایینی برگزار شده تا جایی که در یک ماده فقط نماینده ایران حضور داشته و به تنهایی دویده است. حضور در چنین رقابت‌هایی چه کمکی به دوومیدانی ایران می‌کند؟ پُزِ 7 مدال طلا در این رقابت‌ها هیچ سودی برای این رشته ندارد،‌غیر از اینکه هندوانه زیر بغل ورزشکاران و مسئولان دوومیدانی بگذارد.

دوومیدانی ورزشی رکوردی است و اگر کسی می‌خواهد خودش را ثابت کند باید با رکورد این کار را انجام دهد. نتایج  فعلی هم در حد قهرمانی کشور است و دلیلی ندارد فدراسیون بخواهد در حد سهمیه المپیک برای ورزشکاری هزینه کند که پیشرفتی ندارد و رکوردهای پایینی را ثبت می‌کند.

پایان پیام/