دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
نماینده استان زنجان در شورای عالی استان‌ها:

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به رشد شکوفایی شهرها کمک می‌کند

صالحی نژاد ضمن تبریک عضویت شهرهای زنجان و سلطانیه در شبکه شهرهای خلاق گفت: عضویت در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران به رشد و شکوفایی شهرها کمک می‌کند.

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به رشد شکوفایی شهرها کمک می‌کند

مرتضی صالحی نژاد نماینده استان زنجان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها ضمن تبریک عضویت شهرهای زنجان و سلطانیه در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران گفت: در اولین دوره از شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران 276 شهر آثار خود را به دبیرخانه شهرهای خلاق ارسال کرده بودند که از این میان 60 شهر به مرحله پایانی رسیده‌اند.

وی ادامه داد: از استان زنجان هم شهرهایی برای عضویت در این شبکه مستندات خود را ارسال کرده بودند که از میان آنها شهرهای زنجان در بخش صنایع دستی و سلطانیه در بخش ادبیات عضو شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران شده‌اند که باعث افتخار استان زنجان است.

صالحی نژاد افزود: عضویت یک شهر در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر سبب رشد و شکوفایی و شهرت آن شهر می‌شود و امکاناتی در اختیار این شهرها قرار می‌گیرد تا بتوانند توانایی خود در بخش هنری و فرهنگی را در سطح ایران و جهان تبلیغ کنند و از این رو از عضویت 2 شهر از استان زنجان خرسند هستیم و امیدواریم دیگر شهرهای استان هم به این سمت حرکت کنند.

نماینده استان زنجان در شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: شهرهای استان زنجان به لحاظ فرهنگی و هنری قدمت و پیشنه ای طولانی دارند. شهر سلطانیه علاوه بر ادبیات، دارای بلندترین گنبد خشتی جهان است و سالانه گردشگران بسیاری را جذب خود می کند.

وی ادامه داد: دیگر شهرهای استان هم به صنایع دستی و ادبیات مشهور هستند که از آن میان می‌توان زنجان را در حوزه صنایع‌دستی نام برد که در زمینه چارق دوزی، صنایع مسی، چاقو و ... شهرت جهانی دارد.

نماینده استان زنجان در شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: همچنین شهر هیدج به شهر عالم پرور معروف است که دانشمندان و ادیبان بزرگی از جمله حکیم هیدجی حکیم بزرگ منطقه از آنجا برخواسته اند.

پایان پیام/