سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲

نتایج کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد

به گزارش رکن چهارم ، نتایج کنکور کارشناسی ارشد۱۴۰۰ روی سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قرار گرفت. 

در این آزمون تعداد ۶۳۶ هزار و ۵۹۷ نفر ثبت نام کرده بودند. پس از برگزاری آزمون و استخراج نتایج اولیه تعداد ۴۰۶ هزار و ۴۲۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد نیمی از آنها نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کردند.

در نهایت تعداد ۱۳۰ هزار و ۸۲۷ نفر در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تابع وزارت علوم پذیرفته شدند و تعداد ۱۱۰ هزار و ۱۵۲ نفر در رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شدند.

آمار ثبت‌نام‌کنندگان ‌برای‌ آزمون‌ کارشناسی ارشد سال 1400 نسبت ‌به‌آمار داوطلبان‌آزمون ‌سال 1399، تعداد 10957 نفر کمتر است.

تعداد کل رشته‌های امتحانی، 131 کد رشته امتحانی بوده و آزمون طی 3 نیم روز از چهارشنبه ششم مرداد لغایت هشتم مرداد برگزار شد.

 367 حوزه امتحانی اصلی و 1418 حوزه فرعی در 179 شهرستان مختلف کشور برگزار شد و کارنامه نتایج نهایی آزمون حاوی رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته های انتخابی و در سهمیه مربوطه، در روز  سه شنبه چهارم آبان ۱۴۰۰ بر روی سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. 

 به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها، متقاضیان درصورت داشتن هرگونه سوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج نهائی می توانند حداکثر تا تاریخ ۱۱ آبان ۱۴۰۰ به سامانه پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور  به نشانی https://request.sanjesh.org  مراجعه کردده و درخواست خود را ثبت کنند.