سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰

امروز در کدام استان‌ها باران می‌بارد؟

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت آب‌وهوایی کشور پرداخت.

امروز در کدام استان‌ها باران می‌بارد؟

 به گزارش رکن چهارم، کبری رفیعی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و همین طور نیمه جنوبی آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، نیمه شمالی و شرق استان خوزستان ،بخش‌هایی از چهارمحال و بختیاری ،کهگیلویه و بویراحمد ،همدان ، قزوین ، گیلان و تهران بارش باران و وزش باد شدید موقتی و احتمال رعد و برق برای استان‌های جنوبی کشور وجود خواهد داشت .

 

وی گفت:همچنین در ارتفاعات و مناطق سردسیر این استان‌ها بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.

وی گفت:از پنجشنبه سامانه بارشی جدید از شمال غرب وارد کشور می‌شود و شمال غرب، غرب، ارتفاعات جنوب غرب، غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق مرکزی کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

رفیعی در گفت و گو با میزان گفت:برای روز جمعه در بیشتر مناطق نیمه غربی کشورمان این بارش‌ها گسترش پیدا می‌کند و شدت بارش‌ها را روز جمعه در استان‌های، کردستان، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز  مرکزی خواهیم داشت.


وی گفت: در روز شنبه در بیشتر مناطق کشور به جز بخش‌های از غرب و جنوب شرق کشور از بارش‌ها بهره‌مند خواهد شد.


رفیعی ادامه داد:امروز با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی کاهش کیفیت هوا را در شهر‌های تهران، البرز و در استان اصفهان برای روز چهارشنبه و پنجشنبه  این شرایط را خواهیم داشت.


وی گفت:همچنین در روز‌های جمعه و شنبه در شمال غرب کشور و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش دمای بین ۶ تا ۱۰ درجه را پیش‌بینی خواهیم کرد.


وی در مورد وضعیت آب و هوای تهران گفت: هوای تهران امروز کمی تا قسمتی نیمه ابری همراه با غبار محلی و احتمال بارش پراکنده در آن وجود خواهد داشت حداکثر دما ۱۳ درجه و حداقل دما فردا ۶ درجه خواهد