چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها:

کمبود امکانات برف‌روبی مانع از بازگشایی راه‌های روستایی است

عسگری حسنوند با اشاره به مسدود شدن تعداد زیادی از راه های روستایی استان چهارمحال و بختیاری گفت: برف بر برخی از مناطق استان سنگین است و باوجود تلاش نیروهای راهداری کمبود ماشین آلات برف‌روبی سبب شده است راه‌های روستایی به کندی بازگشایی شوند.

کمبود امکانات برف‌روبی مانع از بازگشایی راه‌های روستایی است

جعفر عسگری حسنوند نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، با اشاره به بارش سنگین برف در استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در برف اخیر راه 93 روستای بخش بازُفت شهرستان کوهرنگ مسدود شده است.

نماینده استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: همچنین منطقه موگویی که جزو بخش مرکزی کوهرنگ است منطقه برف‌گیری است و هر سال به دلیل بارش زیاد برف جاده روستاهای این منطقه از زمستان تا اواخر بهار مسدود هستند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در مورد بازگشایی راه‌های روستایی توضیح داد: نیروهای راهداری مشغول باز کردن راه‌ها هستند اما هم سخت‌گذر بودن راه‌ها و هم حجم سنگین برف در کنار کمبود امکانات سبب می‌شود کار به کندی پیش برود.

عسگری حسنوند اضافه کرد: متاسفانه ماشین‌آلات راهداری اعم از برف خور، نمک پاش، بولدوزر و لودر  بسیار کم است و جوابگوی نیاز منطقه نیست.

نماینده استان چهارمحال و بختیاری  تصریح کرد: بیشتر مناطق استان با بارش سنگین برف دست‌وپنجه نرم می‌کنند اما مناطق جنوبی استان کوهرنگ، اردل و لردگان درگیر برف سنگین می شوند و از قضا امکانات لازم برای برف‌روبی و بازگشایی جاده‌ها نیز ندارند.

عسگری حسنوند در پایان با توصیه به رانندگان برای پرهیز از مسافرت به مناطق برف‌گیر استان گفت: رفت‌وآمد در جاده‌های سخت گذر استان امکان پذیر نیست و امکان گیر افتادن رانندگان در برف وجود دارد اما اگر سفر اجتناب ناپذیری وجود دارد رانندگان محترم ضمن اطلاع از هواشناسی و وضعیت راه‌ها امکانات مورد نیاز از جمله وسایل گرمایشی و زنجیر چرخ و غذا همراه داشته باشند.

پایان پیام/