چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها:

به دنبال حل مشکل زمین های قولنامه ای شهرها هستیم

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه زمین های قولنامه ای یکی از مشکلات اساسی شهرداری ها هستند، گفت: در کمیسیون حقوقی و نظارت به دنبال حل این مشکل هستیم.

به دنبال حل مشکل زمین های قولنامه ای شهرها هستیم

رکن چهارم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، ایرج سلیمان زاده رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها در خصوص جزئیات جلسه کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها گفت: در جلسه امروز عمدتا مباحثی مطرح شد که ریشه در مسائل اساسی کشور دارد.

وی افزود: زمین های قولنامه ای که امروزه یکی از مشکلات اساسی شهرداری ها تبدیل شده است یکی از این مباحث بود که در کمیسیون مطرح شد. 

سلیمان زاده ادامه داد: بر این اساس مقرر شد در نامه نگاری با وزارت کشور به این موضوع پرداخته شود. امروز هم در حضور وزیر کشور این مسائل مطرح خواهد شد تا راه حلی برای این مسئله پیدا کنیم.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: همچنین در خصوص حضور اعضای شورای عالی استان ها در کمیسیون برنامه ریزی شهرستان‌ها و شورای برنامه ریزی استان‌های سراسر کشور از دیگر مباحث مطرح شده بود.

نماینده استان آذربایجان غربی در شورای عالی استان ها ادامه داد: موضوع دیگر مورد گفت وگو، یکسان سازی و بهینه سازی دفترچه عوارض محلی برای شهرداری ها کل کشور بود که مورد توافق اعضا قرار گرفت. البته این عوارض از نظر درجه شهرداری ها ممکن است باهم تفاوت داشته باشند. 

وی بیان داشت: همچنین به موضوع اختصاص ساختمان به شوراهای استان، شهرستان، بخش و روستا پرداخته شد تا بدانیم بر اساس قانون اساسی و قوانین موضوعه مبنای حقوقی این موضوع چیست تا بتوانیم با جدیدیت به این مسئله ورود کنیم.

سلیمان زاده همچنین به بررسی طرح تشکیل اتحادیه شهرداری های کشور گفت: این طرح پیش از این نیز به مجلس ارسال شده بود و برای بررسی بیشتر برگشت خورده بود. از این رو مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد. 
پایان پیام/