چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
جمالی نژاد:

همکاری شورای عالی استان‌ها و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به حل مشکلات شهرها و روستاها منجر می شود

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با بیان اینکه بسیاری از مشکلات موجود شوراها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با تعامل برطرف می شود گفت: همکاری شورای عالی استان‌ها و سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها می تواند به حل مشکلات شهرها و روستاها کمک می کند.

همکاری شورای عالی استان‌ها و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به حل مشکلات شهرها و روستاها منجر می شود

به گزارش رکن چهارم مهدی جمالی نژاد معاونت عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در حاشیه نشست هم اندیشی نمایندگان شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه حضور در جمع شوراها برای من افتخار است گفت: اعضای محترم شورای عالی استان‌ها دغدغه‌هایی در خصوص مشکلات شوراهای پایه و فرادست و شهرداری‌ها داشتند که مطرح کردند. از آنجایی که در آستانه تصویب بودجه سال آینده کشور هستیم در این خصوص هم دغدغه‌هایی در خصوص بودجه شهرداری‌ها  مطرح شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از این مشکلات مطرح شده قابل برطرف شدن هستند افزود: دوستان شورای عالی استان‌ها اگر با وزارت کشور، مسئولان استانی و شوراهای پایه ارتباط منسجمی داشته باشند بسیاری از این مشکلات را می توانیم با همکاری هم برطرف کنیم.

جمالی نژاد تصریح کرد: جامعه هدف 76 درصد شهرنشین و 24 درصد روستا نشین کشور در قالب این سبد خدمت رسانی و اقدامات شورای عالی استان‌ها و سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها قرار می گیرند. بنابراین همکاری این دو نهاد می تواند تاثیرگذار باشد.

رئیس سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها ادامه داد: به همین جهت من فکر می­کنم برگزاری جلسات مشترک و هم اندیشی‌ها سبب می‌شود مسائل و مشکلات محلی، منطقه‌ای و ملی مطرح شود و از سوی وزارت کشور هم در قالب شیوه­نامه دستور العمل و ... راهکاری‌هایی را ابلاغ کنیم تا آبادانی شهرها و روستاها را به همراه داشته باشد.

پایان پیام/