جایگاه شورای عالی ستاد حقوق بشر باید ارتقاء یابد/ در زمینه حقوق بشر نباید رویکرد انفعالی داشته باشیم

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه در زمینه حقوق بشر نباید رویکرد انفعالی داشته باشیم بر ارتقاء جایگاه شورای عالی ستاد حقوق بشر تاکید کرد.

دیدار رئیس و مسئولان دستگاه قضایی با رهبر انقلاب

همزمان با سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب و هفته‌ قوه‌ قضائیه، رئیس و مسئولان دستگاه قضایی با حضور در حسینیه‌ امام خمینی(ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.

۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

حذف ۳ میلیون مراجعه حضوری به دستگاه قضا، با راه اندازی ۴۰ سامانه جدید

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: در سال ۹۹ تسهیل دسترسی به خدمات قضایی افزایش داشته به نحوی که با راه اندازی ۴۰ سامانه جدید، ۳ میلیون مراجعه حضوری به دستگاه قضایی حذف شده و ۲ و نیم میلیون مراجعه نیز با حداقل حضور صورت گرفته است.

۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱

دنیا می داند که مدعیان دروغین حقوق بشر اهل حقوق بشر نیستند

رئیس قوه قضاییه خطاب به مدعیان دروغین حقوق بشر گفت: دنیا می‌داند که شما اهل حقوق بشر نیستید و هرگز مباحث حقوق بشری را پیگیری نمی‌کنید و صرفاً اظهاراتتان نمایش قدرت است که از سوی شما مدعیان داده می‌شود.

۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱

جزئیات دیدار رئیس قوه قضاییه با مسئولان کانون وکلا/ تبادل نظر درباره سند تحول قضائی و آیین‌نامه استقلال وکلا

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز دیدار چند روز قبل رؤسای کانون‌های وکلا با آیت‌الله رئیسی را گامی مهم در بیان دغدغه‌های متقابل نهاد وکالت و دستگاه قضایی نسبت به همدیگر دانست.

۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲

قوه قضاییه می‌تواند جهت عضویت در شورای حل اختلاف از بازنشستگان استفاده کند

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مقرر کردند که عضویت در شورای حل اختلاف افتخاری و داوطلبانه است و قوه قضاییه می‌تواند جهت عضویت در شورا از بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی خصوصاً بازنشستگان قوه قضاییه استفاده کند.

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱