محسنی اژه‌ای: قوه قضاییه با قدرت در مسیر تحول حرکت می‌کند

رئیس قوه قضائیه گفت: قوه قضاییه با قدرت در مسیر تحول حرکت می‌کند و یکی از مهمترین ارکان این تحول استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های همه بخش‌ها و دستگاه‌های کشور در جهت رسیدگی به امور مردم است.

دیدار رئیس و مسئولان دستگاه قضایی با رهبر انقلاب

همزمان با سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب و هفته‌ قوه‌ قضائیه، رئیس و مسئولان دستگاه قضایی با حضور در حسینیه‌ امام خمینی(ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.

۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

حذف ۳ میلیون مراجعه حضوری به دستگاه قضا، با راه اندازی ۴۰ سامانه جدید

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: در سال ۹۹ تسهیل دسترسی به خدمات قضایی افزایش داشته به نحوی که با راه اندازی ۴۰ سامانه جدید، ۳ میلیون مراجعه حضوری به دستگاه قضایی حذف شده و ۲ و نیم میلیون مراجعه نیز با حداقل حضور صورت گرفته است.

۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱

دنیا می داند که مدعیان دروغین حقوق بشر اهل حقوق بشر نیستند

رئیس قوه قضاییه خطاب به مدعیان دروغین حقوق بشر گفت: دنیا می‌داند که شما اهل حقوق بشر نیستید و هرگز مباحث حقوق بشری را پیگیری نمی‌کنید و صرفاً اظهاراتتان نمایش قدرت است که از سوی شما مدعیان داده می‌شود.

۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱

جزئیات دیدار رئیس قوه قضاییه با مسئولان کانون وکلا/ تبادل نظر درباره سند تحول قضائی و آیین‌نامه استقلال وکلا

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز دیدار چند روز قبل رؤسای کانون‌های وکلا با آیت‌الله رئیسی را گامی مهم در بیان دغدغه‌های متقابل نهاد وکالت و دستگاه قضایی نسبت به همدیگر دانست.

۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲

قوه قضاییه می‌تواند جهت عضویت در شورای حل اختلاف از بازنشستگان استفاده کند

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مقرر کردند که عضویت در شورای حل اختلاف افتخاری و داوطلبانه است و قوه قضاییه می‌تواند جهت عضویت در شورا از بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی خصوصاً بازنشستگان قوه قضاییه استفاده کند.

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱

ثبت شکایت ۱۰۰ میلیون دلاری خانواده شهدای هسته‌ای علیه آمریکا

وکیل پرونده دعوای حقوقی خانواده‌های شهدای هسته‌ای گفت: دادخواست شکایت خانواده شهدای هسته‌ای از دولت امریکا برای دریافت غرامت ۱۰۰ میلیون دلاری ثبت شده و دادگاه آن در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳