مهمترین راه انتقال کرونای دلتا/ بیمارستان‌ها توان پذیرش بیماران بیشتر را ندارد

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: متاسفانه ورودی همچنان رو به افزایش است، بسیاری از بیمارستان ها مجبور شده اند جاهایی از بیمارستان را تبدیل به بخش کنند.

افزایش بیش از 500 درصدی فعالیت‌های اورژانس در طول یک و نیم سال اخیر/ زیرساخت‌های اورژانس قدیمی است

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به افزایش بیش از 500 درصدی فعالیت‌های اورژانس در طول یک و نیم سال اخیر بر اثر شیوع ویروس کرونا، گفت: افزایش مأموریت اورژانس در حالی صورت می‌گیرد که زیرساخت‌های آن همچنان قدیمی است اما عوامل اورژانس تلاش کردند با جانفشانی خدمات بهتری را به مردم ارائه کنند.

۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶

راه‌اندازی مجهزترین مرکز یون‌درمانی کشور/درمان طیف وسیعی از سرطان‌ها ممکن می‌شود

رییس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به بهره برداری از مجهزترین بیماستان یون درمانی غرب آسیا در ایران، گفت: این مجموعه هفتمین مرکز درمان مجهز در سطح جهان است که می‌تواند بسیاری از سرطان‌ها را درمان کند.

۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

مهمترین علائم ابتلا به کرونای دلتا در «کودکان»

استاد بیماری‌های عفونی کودکان با اشاره به سرعت سرایت بالای کرونای دلتا، گفت: تب، سرفه، علائم تنفسی، اسهال، استفراغ ، دل درد و تظاهرات پوستی از نشانه‌های ابتلا به کرونای دلتا در کودکان و نوجوانان است.

۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

افزایش بیماران سرپایی، بستری و فوتی‌ها در «استان تهران»/2500 بیمار در بخش مراقبت ویژه

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با تأکید بر اینکه همه شاخص‌های مربوط به وضعیت کرونایی استان تهران رو به افزایش است،گفت:اکنون بیش از 9 هزار بیمار در مراکز درمانی استان تهران بستری هستند که 2500 بیمار از این تعداد در بخش مراقبت‌‌های ویژه قرار دارند.

۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

دولت باید قرنطینه اعلام کند، نه تعطیلات/ افراد بسیاری در صف‌های تزریق واکسن به ویروس مبتلا شدند

فوق تخصص بیماری‌های عفونی با تأکید بر اینکه ما بعد از دو سال هنوز در حال آزمون و خطا هستیم، یادآور شد: دولت باید قرنطینه اعلام کند، نه تعطیلات، ما در پیک کرونا چیزی به اسم تعطیلات نداریم.

۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

انتقال هوایی سی و یکمین قلب پیوندی توسط اورژانس

بر اساس اعلام سازمان اورژانس در تاریخ سوم‌ مردادماه در یکی از عملیات هایی که زیر نظر سازمان اورژانس کشور انجام شد، قلب جوانی ۱۹ ساله میبدی که در سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود برای پیوند به بیمارستان مسیح دانشوری تهران انتقال یافت.

۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴