ذرات معلق ریه تهرانی‌ها را نشانه گرفت/کاهش دمای هوا درپایتخت

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 93 قرار گرفته و هوای تهران در مرز آلودگی است و در برخی ساعات هوای تهران برای همه گروه‌های حساس آلوده خواهد شد.

‌وزش باد لحظه‌ای با سرعت 100 کیلومتر در غرب‌ تنگه هرمز/باران در نوار شمالی تا پایان هفته

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: با ادامه فعالیت سامانه چرخند حاره‌ای شاهین، امروز در نیمه غربی تنگه هرمز افزایش سرعت باد تا 70 کیلومتر بر ساعت و سرعت باد لحظه‌ای با بیش از 100 کیلومتر بر ساعت، داریم.

۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲

آمار تردد زائران اربعین در مرزهای هوایی و زمینی/ نتیجه تست کرونای چند زائر مثبت بوده است؟

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به تردد ۳۹۵ هزار و ۲۸۳ زائر اربعین از طریق مرزهای زمینی و هوایی در دو مسیر رفت و برگشت، آمار انجام تست کرونا از زائران را تشریح کرد.

۰۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱

چمران: مصوبه خانه باغ تعدیل می شود

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مصوبه خانه‌باغ را به صورت کامل بررسی می‌کنیم و تعدیل‌های لازم در آن انجام خواهد گرفت، گفت: رویکرد ما حفظ باغات و فضای سبز است ولی برخی تبلیغ‌های غلط و غیرمنصفانه علیه ما انجام داده‌اند.

۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

خانه و مدرسه باغچه‌بان ثبت ملی می‌شود

به خانه و مدرسه «جبار باغچه‌بان» آمده‌ایم. به خانه اولین معلم ناشنوایان به مدرسه‌ای که در سال ۱۳۱۲ ساخته شد؛ یاد و خاطره باغچه‌بان در این مدرسه آن‌قدر زنده مانده است که وقتی وارد اتاق کار او می‌شوید مثل‌اینکه او هنوز اینجاست و نفس می‌کشد. خانه و مدرسه باغچه‌بان آخرین مراحل ثبت ملی شدنش را می‌گذراند.

۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

دستگیری چند‌ دلال بلیت پروازهای اربعین/نرم‌افزارهای «آپ» و «اسنپ» مجوز فروش بلیت هواپیما ندارند

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی با اشاره به تعلیق ۴ شرکت متخلف در فروش بلیت پروازهای اربعین، گفت: روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری چندین دلال فروش بلیت توسط دستگاه‌های نظارتی دستگیر شدند.

۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

فرونشست اصفهان به ۱۲ هزار کیلومتر رسیده است/ زلزله سال 92 تکرار شود، خسارات شدیدی خواهد داشت

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی استان اصفهان گفت: اسفند ۱۳۹۸ فرونشست استان اصفهان به ۸ هزار و ۲۳۰ کیلومتر رسید؛ در اسفند ۱۳۹۹ این عدد به ۱۱ هزار و ۷۰۰ کیلومتر و در خرداد ۱۴۰۰ به بالای ۱۲ هزار کیلومتر رسیده است.

۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲